Düğün tarihiniz sonbahar / kış mevsimine denk geliyorsa, evlendirme dairesinden gün almadan önce sonradan pişman olmamak adına son bir kez dikkat etmeniz gereken 4 önemli noktaya değineceğiz bu yazımızda.

Benzer bir konuya daha önce Düğün Tarihi Nasıl Seçilmelidir? yazısında da değinmiştik. Fakat bu sefer mecburiyetten sonbahar ya da kış mevsiminde düğün yapacak çiftlerin mutlaka göz önünde bulundurması gereken ufak bir kaç ipucunu inceliyoruz. Zaten yazının devamında maddeleri inceledikten sonra her ne kadar isteyenler gelmesin diye düşünseniz de yine alternatif tarihler varsa onlardan bir tarih seçmek daha cazip gelecektir.

Futbol Sezonu

Özellikle Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ ın kendi aralarında oynadıkları derbi maçlarından birinin düğün gününüzle aynı güne denk gelmesi hiç de tercih edilen bir durum olmaz. Eğer fanatik bir taraftarsanız zaten öncesinde buna dikkat edersiniz ama böyle bir maçla aynı günde olan düğünlerde, gelen davetlilerin bazıları maç saati yaklaşırken apar topar kalkması ya da erkeklerin maçı bir köşede toplanıp izlemeleri hiç de hoş bir görüntü olmaz. Bu yüzden özellikle derbi maçların denk geldiği günlerden uzak durmakta fayda var.

Sınav Tarihleri

Biraz ufak bir ayrıntı gibi gözükse de yaşça biraz daha genç çiftlerden biri, kardeşi ya da yakın arkadaşının final, bütünleme, vs.. gibi önemli bir sınavı varsa o hafta, belki düğün tarihinizi 1 hafta erteleyebilirsiniz.

Tatil Günleri

Her zaman olduğu gibi yine resmi tatillerin denk geldiği haftalar biraz sorun teşkil edebilir. 29 Ekim ve yılbaşı tatilleri gibi günleri, izin tarihleri ile birleştirip tatile çıkan davetlileri zorda bırakmamak adına hatta birkaç sene daha sonbahar aylarına denk gelen kurban bayramını da unutmadan bir nikah tarihi seçebilirsiniz.

Hava Şartları

Belki de en önemli kriter bu sizin için. İlkbahar, yaz ya da sonbahar mevsimlerinde en fazla yağmur yağabilir veya hava biraz kapalı olabilir. Ama düğün tarihiniz kış dönemine denk geldiyse, o ay ki hava durumuna mutlaka göz atın. Kar fırtınasının olduğu bir gün evlenmeyi pek de istemezsiniz sanırım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here