Son dönemin düğün pastası trendine biz de bir el atalım dedik ve görüntüsüyle dahi insanı cezbeden “Naked cake” lerden bir derleme yaptık. Nedir bu “Naked cake” diye soranlar için: Aslında resimlerden de görebileceğiniz gibi ve adı üzerinde “Çıplak kek”.

Artık o eskisi gibi her tarafı kremayla ya da şeker hamuruyla kaplanmış, tekdüze düğün pastalarının yerini, iyi pişirilmiş kek arasına krema ve taze meyvelerle süslenmiş (genelde karaorman meyveleri ya da çikolatalı) pastalar alıyor. Hem daha doğal ve sağlıklı hem de mükemmel bir görsel şölen havasında romantik bir düğün pastasına sahip oluyorsunuz.

Çıplak Kek

Aslında sadece düğün pastası olarak kategorilendirmek de yanlış olur. Düğün, nişan, doğum günü ya da davetlerde özellikle retro bir konsept düşünülüyorsa kesinlikle naked cake’ den şaşmayın diyoruz. Hatta resimlerden de görebileceğiniz üzere sadece kek arası krema ve meyveden de ibaret değil. Yine doğal bir görünüm hedeflendiğinden sanıyorum araya canlı çiçekler de eklenebiliyor. Yani gelin çiçeğinizle uyumlu bir tasarımı düğün pastanızda da yaratabilirsiniz. Düğün pastasının aynı zamanda göze de hitap etmesi gerektiğinden daha önce de bahsetmiş hatta 17 Yaratıcı Düğün Pastası Süsü konusunda, pasta süslerini de paylaşmıştık. Dileyenler o konuya da biz göz atabilir.

Bu arada varsa merak eden, bir kaç denemeden sonra basit bir naked cake tarifini de eklemeyi düşünüyoruz diyelim.

Fazla uzatmadan sizin için seçtiğimiz adeta sanat eseri gibi gözüken 15 naked cake.

Vanilyalı - Çilekli Naked Cake Çikolata Soslu Naked Kek Çikolata - Dut - Kiraz Naked Cake Bolo Naked Cake Meyveli Naked Cake Düğün Pastası İçin Naked Cake Çiçekli Naked Cake Çikolatalı Bolo Naked Cake Küçük Naked Cake Kırmızı Naked Cake Elmalı Naked Cake Vanilyalı Naked Cake Muhteşem Naked Cake Çikolatalı Naked Cake Çilekli - Vanilyalı Naked Cake

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here