Kate Middleton ve Prens William

Eveeet, işte aylardır takip etseniz de etmeseniz de bir şekilde televizyonda, radyoda ya gazetelerde gördüğünüz ve ister istemez merak etmeye başladığınız o büyük gün geldi. 2 gün sonra 29 Nisan Cuma günü “Royal Wedding” yani Kraliyet Düğünü gerçekleşecek. Dürüst olmak gerekirse biz, bir çoğunuz gibi Prenses Diana sempatizanıyız 😉 Bu sebepten oğullarıyla ilgili haberler de daima ilgimizi çeker. Ayrıca lisede ya da üniversitede İngilizce hazırlık okumuş olanlarınız varsa daha iyi anlarlar halimizden. O okuduğumuz hazırlık kitaplarında, bilinç altımıza kazınır İngiltere ile ilgili her şey.  “Londra”, “kırmızı otobüsler” vee tabii ki “Kraliyet Ailesi”… Diğer taraftan Avrupa’daki diğer “Royal Wedding”ler de daima ilgimizi çekmiştir fakat gene yukarıdakiyle aynı sebepten olsa gerek yani İngilizlere karşı beslediğimiz sempatiden ötürü biz bu düğünü, aylardır yakın bir arkadaşımızın düğününü bekler gibi bekliyoruz 🙂 O gün televizyonun karşısına kurulup canlı yayında izleriz diye kurduğumuz hayaller cuma günü çalışmak zorunda olduğumuz için yerle yeksan oldular. Ama YouTube zaten bu günler için değil mi? Kara gün dostu YouTube iyi ki varsın deyip bu uzuuun ve gereksiz girizgahı sonlandırıyoruz.

Kate Middleton & Prens William Resmi Nişan Fotoğrafı
Lady Diana & Prens Charles

Yukarıda önce gece mavisi sonra beyaz elbisesi ve müthiş güzellikteki safir nişan yüzüğüyle Kate Middleton arz-ı endam etmekte; ki bu arada belirtmeli, bu yüzük zamanında Prens Charles tarafından Lady Diana’ya nişan yüzüğü olarak takılmıştı. Kate Middleton ve Prens William nişanlarını bir basın toplantısı ile açıkladıklarında yeni bir trend yaratacaklarını da tahmin etmişler midir bilmiyoruz. Ama bu şahane safir yüzük, ülkemizde dahi “Hürrem Yüzüğü” ile kapışacak popülariteye ulaştı. Ayrıca renkli nişan yüzüğü furyası da başlamış oldu. Diğer taraftan Prens William kaybettiği annesinin nişan yüzüğünü müstakbel eşine vermek gibi romantik bir hareketle bonus puan kazanmış oldu. Çünkü soğuk Kraliçe Elizabeth ve meymenetsiz oğlu Prens Charles’ın tam tersine, sevimli Lady Di daima halkın ve basının gözdesi olmuştur.

Kate Middleton & Prens William

Düğünden hemen sonra bütün detayları sizlerle paylaşacağız. Ama önce bir kaç ilginç noktayı belirtelim. Mesela düğün günü Kate Middleton gelin makyajını kendisi yapacakmış. Bu biraz tuhaf geldi bize.. Çünkü hepimizin hayalinde gerçek bir prenses olmanın cezbedici taraflarından biri etrafımızda bizi güzelleştirmek için canla başla çalışan neferlerimiz olmasıdır. Fakat müstakbel prenses makyaj konusunda çok kabiliyetliymiş ve profesyonel de olsa bu konuda kimseye güveni yokmuş. Düğünde içki servisi yapılmasına rağmen kesinlikle bira içilmesi yasakmış. Çünkü majesteleri Kraliçe Elizabeth’in karşısında bira içilmesi büyük saygısızlık ve kabalık olarak addediliyormuş. Bir de düğünde yemek servisi yerine sadece kanepe servisi yapılacakmış. Bunların sayısı da davetli başına 15er adet olarak hesaplanacakmış. Kanepeler klasik İngiliz aperitifleri olacakmış. Ne kadar milliyetçi ve muhafazakarlar buradan da anlaşılıyor 🙂 İçecek olarak şarap,şampanya ve limonata servisi yapılacakmış.

Royal Wedding Davetiye

Yukarıda gördüğünüz bu son 10 hatta 20 yılın düğünü için hazırlanan davetiye. Son derece sade, sadece kraliyet mührü altın renginde kabartma yapılmış. Törene aralarında pek çok ünlünün ve devlet adamının da bulunduğu 1900 kişi davet edilmiş. Bu ünlülere bir kaç örnek vermek gerekirse Victoria ve David Beckham, Elton John, ve Rowan Atkinson…

Davetliler için Hazırlanan Hediye

Yukarıda gördüğünüz şey ise ecnebi dilinde “save the date” denilen, hatıra kalması için davetlilere hediye edilen, bizdeki nikah şekeri gibi bir şey… Davetlilere hediye olarak hazırlanan 40 bin altın işlemeli havlu, Denizli’de üretilerek İngiltere’ye gönderilmiş.
Denizli’de İzmir Asfaltı üzerinde faaliyet gösteren Ozanteks, İngiltere’nin ve dünyanın heyecanla beklediği ve 29 Nisan’da Londra’da yapılacak olan düğünün hediyelerini üretmiş. Havlulara altınla çiftin isimleri ve düğün tarihi işlenmiş.

Merakla düğünü bekliyoruz! Acaba Kate’in gelinliği bize Lady Di’nin ihtişam ötesi gelinliğini unutturabilecek mi?

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here