Gelinlik hazır, duvak hazır, ayakkabı tamam, saç baş makyaj provası yapıldı. Geriye gelini gelin yapan en önemli detaylardan biri kaldı. Tabii ki çiçekler!

Bizim kültürümüzde çiçeklere çok önem verilir ve özen gösterilir. Hepimiz düşkünüzdür çiçeklere. Ama nedense konu gelin buketi olduğu zaman sanki tek seçenek varmış gibi.. O da tabii ki çiçeklerin sultanı “gül”. Artık bu kemikleşmiş düşünceyi kafalardan silmenin vakti geldi. Tabii ki bembeyaz güllerin masumluğun, kıpkırmızı kadifemsi kırmızı güllerin aşkın ya da açık şeker pembesi güllerin romantizmin simgeleri olduğu bir gerçek. Gene de bu konuda çemberin dışına çıkmanın da hiç birimize zarar vermeyeceği de bir gerçek.. 🙂

Aranızda Gossip Girl dizisini izleyenler varsa biliyorlardır. Geçtiğimiz pazartesi günü 5. sezonu başlayan dizide ana karakterlerden Blair Waldorf evlilik hazırlıkları içinde. Damadın annesi gelin buketi için karanfil seçmiş fakat müstakbel gelin şakayıklardan oluşan bir buket taşımak istiyor.

Gossip Girl / Blair Waldorf
Gossip Girl / Blair Waldorf

Diziyi izlerken gerçekten de şakayıklardan oluşan gelin buketlerinin ne kadar hoş göründüklerini düşündük ve sizlerle paylaşmak istedik.

Büyüleyici renklerdeki bu şakayık buketine hangi gelin hayır der?
Bunlar da şeker pembesi şakayıklar!

Siz ne dersiniz? Bu konuda gelenekçi misiniz yoksa değişime açık mısınız? Karar vermeden önce aşağıdaki örneklere göz atın deriz!

Beyaz & Pembe ve Romantizm
Muhteşem Pembeler
Ve pembenin farklı tonlar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here