Genelde düğün bütçesini planlamak ve buna bağlı kalarak harcama yapmak aslında göründüğü kadar olmayabiliyor. Özellikle gelin için gelinliğin dışındaki tamamlayıcı ve kesinlikle gerekli olan aksesuarlar bazen düşündüğünüzden çok daha yüksek maliyetlere sahip olabiliyor. Bir kere beğendiğiniz bir aksesuardan vazgeçmek hele ki düğünde kullanacağınız aksesuar olduğundan pek mümkün olmuyor. Gerekirse düğündeki davetlilerin yiyeceklerinden kesilir yine de o aksesuardan vazgeçilmez 🙂

Ama bizim bu konuda sizi hem beğendiğiniz ürünü almaktan alıkoymayacak hem de daha ucuza mal edecek 5 önerimiz var. Bir tanesi bile bütçenize katkı sağlamak adına işe yararsa gelinoluyorum.com adına bundan mutluluk duyarız 🙂

Ayakkabıyı İnternetten Sipariş Edin

İnternet Alışverişi

Eğer size özel bir gelin ayakkabısı siparişi vermediyseniz ve hazır bir ayakkabı satın alacaksanız, modeli mağazadan deneyip seçebilir, internetteki indirimleri takip ederek çok daha ucuza satın alabilirsiniz. Bir çok tasarımcının gelin ayakkabısı modeli, online alışveriş sitelerinde de bulunabiliyor. Hatta mağazaların kendi internet sitelerinde de çeşitli promosyonlarla daha makul fiyatlara alınabiliyor. Tabi ki ayakkabı işini son ana bırakmamak burada kritik nokta.

Ödünç Alın

Ödünç Gelin Aksesuarı

Gelinliği veya gelin ayakkabısını kiralamak aslında bütçenizi epey bir toparlayacaktır ama bu seçeneği kullanmadığınız farz ederek, gelin ayakkabısını da biraz bunun dışında bırakıyoruz. Ama düğünde kullanacağınız takıları, gelin tacını ve diğer gelin aksesuarlarını bir arkadaşınızdan veya ailenizden birinden ödünç almak oldukça mantıklı bir çözüm olacaktır.

Aşırı Lüksten Uzak Durun

Lüks Gelin Aksesuarları

Yine gelinliği bunun dışında bırakarak, kullanacağınız aksesuarlar için aşırı lüksten uzak durmakta fayda var. Sonuçta kullanacağınız aksesuarlar gelinliğinizin tamamlayıcısı olacak. Zaten şık bir gelinliğiniz varsa kullanacağınız aksesuarlar görsel olarak tamamlayıcı olmalı, fiyat olarak değil. Bu konuda imitasyon aksesuarlar dahi kullanmaktan çekinmeyin.

El Çantası

Gelin El Çantası

Eğer düğünde Düğünden Önce Unutulmaması Gereken 10 Detay burada bahsettiğimiz gibi yanınızda sürekli bulunacak bir arkadaşınız varsa, el çantasına ihtiyacınız hiç olmayacak. Zaten gelin aksesuarları için de olmazsa olmaz bir aksesuar değil. Elinizin altında olacak ruj, el kremi, nemlendirici gibi kozmetik ürünlerinizi ve cep telefonunuzu yanınızdaki bu arkadaşınıza teslim ederseniz, hem daha rahat hem de fotoğraf çekimlerinde poz verirken bin bir şekle girmemiş olursunuz ve tabi ki bir masraftan daha kurtulmuş olursunuz.

Önceden Satın Alma

Chanel Saç Tacı

Aslında ilk maddede anlattığımız çözümün biraz daha detaylandırılmış hali olarak, düğün planınız yaz aylarındaysa siz kış mevsiminden düğünde kullanacağınız aksesuarlara karar verirseniz eğer, düğün sezonu olmadığı için istediğiniz ürünü ucuza kapatabilirsiniz. Veya yine erkenden inceleme şansınız olursa, mağazalar arası fiyat karşılaştırmasını vaktiniz bolken çok daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here