Düğün hazırlıklarında yine küçük bir detay gibi gözüken düğün arabasını süsleme işi, düğünle ilgili her şey de olduğu gibi yine üzerine düşünülmesi ve düğün gününde önce kararlaştırılması gereken bir ayrıntıdır. Süsleme nasıl yapılacak? Arabanın arkasına yazı yazılacak mı? Hatta arabada kimler olacak gibi sorular genel olarak düğün arabası denilince akla gelen ilk sorular.

Gelin arabasını süsleme aslında yurt dışında oldukça eğlenceli ve düğüne renk katan bir etkinlik halinde yapılıyor. Biz de ise; özellikle son zamanlarda arabayı süslememek daha cazip hale gelmiş durumda. Yolda düğün arabasını durdurup bir türlü peşinizi bırakmayan çocuklar hatta koca koca adamlar yüzünden, içerisinde gelin-damat olduğu anlaşılmasın diye siyah camlı, süslemesiz sade arabalar tercih ediliyor. Bunun çözümü de gerçi şöförlü bir düğün arabası kiralayıp bu konuda rahat etmek ya da arabadaki süsleri nikah salonundan sonra düğün mekanına gitmeden hemen oracıkta sökmek.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken kritik noktaları 5 maddede ayrı ayrı ele almaya çalıştık.

Eğlenceli Olun

Eğlenceli Gelin Arabası Yazıları

Gelin arabası organizasyonunu yapacak kişi olarak, sadece bir çiçekçiye gidip arabayı standart şekilde süsletmenin yanında biraz daha yaratıcı olabilirsiniz. Arabanın arkasına teneke kutular bağlamak, ön tarafına gelinlikli bir oyuncak bebek koymak ya da arabanın arkasına sadece “Mutluyuz” yazdırmak bile olabilir. Hatta daha önce gelin arabası arkası yazıları konusunda birkaç tane eğlenceli yazıyı paylaşmıştık. Bu şekilde biraz daha espri katabilirsiniz olaya.

Planlama

Küçük Gelin Arabaları

Düğün arabası seçimi nasıl seçilmelidir? konusunda bu maddeyi detaylıca anlatmaya çalıştık ama biraz toparlarsak ve süsleme için sadece bir şeyler söylemek gerekirse; araç kendinizin ise bir problem yok. İstediğiniz gibi süsleyebilir ve süsleri istediğiniz zaman sökebilirsiniz. Fakat düğün arabasını kiraladıysanız şayet burada kiralama şirketinin bazen belli kriterleri olabiliyor. Bazen aracı kendileri süsletip getirseler de sizin özel bir isteğiniz varsa bunu aracı kiralamadan önce firmaya iletmelisiniz.

Dekorasyon Ürünleri

Gelin Arabası Dekorasyonu

Sprey boya, içeriğinde şeker barındıran malzemeler, kaportada iz bırakabilecek bant vs… gibi aracın boyasına zarar verecek malzemelerin kullanılmadığına dikkat etmelisiniz. Hatta bazen arabanın arkasına takılan teneke kutularda kıvılcım çıkartıp hiç beklenmedik sonuçlar doğurabiliyor. Bunları kullanmamaya özen gösterirken, süslemede örneğin; camlara yazı yazmak için sabun, ayakkabı boyası ve selobant kullanmakta bir sakınca yoktur.

Süslemeyi Şekillendirin

Gelin Arabası Fotoğrafçısı

Süslemeleri gelişigüzel olarak yapmayacaksanız tabi ki. Nasıl bir araba kullanılacaksa ona göre sade ve şık bir süsleme ile abartıya kaçmadan tüm gözleri üzerinize çevirebilirsiniz. Hatta eğer normale göre gerçekten güzel bir süsleme olduğunu siz de fark ederseniz, düğün fotoğraflarınızın bir bölümünde gelin arabasını dekoratif bir eşya gibi kullanabilirsiniz.

Çiçekler

Gelin Arabası Süslemeleri

Gelin arabası süslemenin en kritik olayı zaten çiçeklerdir. Süslemede kullanılacak çiçekleri mutlaka siz seçin ve eğer mümkünse önceden başka bir düğün arabasında kullanılmışsa kataloglardan inceleyin. Gelin ve damadın özel bir tercihi olursa çiçek türünde, bunun kullanılması daha şık olacaktır ve hatta gelin çiçeği ile aynı türde olursa güzel bir görünüm sağlar ve bir üst maddede söylediğimiz gibi düğün fotoğrafı çektirirken arabanın önünde verilen pozlarda güzel bir enstantane yakalanabilir. Çiçek seçimi yaparken fazla abartıya kaçmadan, mevsimi olan çiçekleri seçmek hem fiyat hem de çiçekler de taze olacağı için iyi bir karar olacaktır.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here