Düğün arabası için seçenekleri oluştururken arabaya nasıl bir yerleşim olacağını da hesaba katmalısınız. Eğer araba işini kendi içinizde halledecekseniz mutlaka arka bölümü geniş bir araba bulmaya çalışın. Bu şekilde arka koltukta gelin ve damat, ön tarafta sürücü ve yan koltuğunda 1 kişi olmak üzere toplamda 4 kişilik bir kapasite oluşuyor. Eğer fazladan da gelinin kardeşi, arkadaşı, annesi vs… arabada bulunmak isterse arka koltuğu üçlemek pek akıl karı bir iş değildir. Bunu göz önünde bulundurarak düğün arabasını kiralamak gibi bir fikriniz yoksa mümkün olduğunca geniş bir araba bulmaya çalışmalısınız. Gelinlikle arka koltukta oturduğunuzu hesaba katarsanız, gelinliğin kırışma durumu olabilir hatta eğer mesafe çok yakın değilse zaten düğün stresi üzerinizdeyken bir de yolculuk sizin için rahatsız geçmemeli.

Düğün arabası

Eğer düğün arabasını kiralayacaksanız; seçiminiz klasik bir araba ise yine maksimum 4 kişi arabada bulunabilecek ve bu tip klasik araba kiralama şirketleri de sürücüyü kendileri tahsis ettiklerinden gelin ve damat dışında sadece 1 kişi arabada yanınızda bulunabiliyor. Gerçi düğünde klasik araba kullanma modası biraz geride kalmış gibi olsa da yine de hava şartları müsaitse üstü açık bir nostaljik arabada düğüne gitmeyi kim istemez ki?


Vosvos düğün arabası

Düğün arabasını kiralamada kararlıysanız ve ille de klasik eski bir araba olsun fikriniz yoksa, en rahatı ya biraz paraya kıyıp limuzin kiralama yapabilirsiniz ya da düğün arabası kiralama şirketlerinin sadece bu iş için dizayn ettirdikleri VIP kategorisindeki Mercedes Vito modellerinden bir düğün arabası kiralayabilirsiniz. Bu şekilde hem 8-10 kişiye kadar araca binebilir hem de gelinlik bozulmadan rahatça düğün yerine gelin ve damadı ulaştırabilirsiniz. Hatta nikah salonundan çıkıp düğün salonuna giderken, rahatlıkla makyajınızı tazeleyebilir, ayakkabılarınız çıkarıp rahatça dinlenebilirsiniz.

Gelin Arabası Kiralama Fiyatları

Geneli İstanbul’ da olan düğün arabası kiralama şirketlerinin fiyatlandırma tablolarından oluşturduğumuz fiyatları da paylaşalım bu konuda. Çünkü klasik arabalar için ayrı, minibüs için ayrı, 4×4 Jeep için ayrı sitelere girip fiyatlandırma listelerini bulmak epey vakit alıyor. Kafanızda bir rakam oluşması için birkaç tanesini yazıyoruz.

VIP Vito düğün arabası

Düğünde vito kiralamak

Şöförlü şekilde, isteğe göre süslemesiyle, yakıtıyla yani her şey dahil olarak düğününüzde VIP Vito modelinde bir araç kiralamak, İstanbul’da ortalama 500-700 TL arası bir fiyata halledilebiliyor. Ve diğer araç türleri ile karşılaştırıldığında en ideali Vito kiralamak diyebiliriz. Hem konfor hem de fiyat bakımından 8-10 saatlik şöförlü bir Vito araç düğün gününüzde en iyi seçim olacaktır.

Düğün arabası için limuzin

Düğünde limuzin kiralamak

Eğer düğününüz için lüks bir araç kiralama niyetiniz varsa, limuzin kiralamak sizin için en ideali olacaktır. Bu tip araçlara da yine  Vito gibi kalabalık şekilde binebilirsiniz ama bunun size maliyeti biraz daha fazla oluyor tabi ki. Bugün için İstanbul’ da lüks bir limuzin kiralamanın size maliyeti ortalama 1.500-2.000 TL arası. Bu fiyatlar limuzinin modeline göre farklılık gösterebilse de yine en az 1.500 TL’ yi bu iş için gözden çıkarmalısınız.

Klasik model düğün arabası

Klasik düğün arabası

Diğer araç tiplerinin aksine klasik arabalarda biraz daha öne çıkan kriter hem aracın modeli olurken hem de yapacağınız kilometreye göre fiyatlandırma gözle görülür şekilde artıyor. Tam gün (9 saat) için kiraladığınız bir klasik aracı maksimum 100-150 km kadar kullanabiliyorsunuz. Bundan sonrasında ortalama her km aşımı için 5 TL, her saat aşımı için de 150 TL’ den fazla bir ücret ödüyorsunuz. Nostaljik bir düğün arabası kiralamanın da tam günlük bedeli ortalama 800-1200 TL arasında değişirken, bu tip arabaları kiralayan firmalar çok olmadığından rezervasyonunuzu düğünden epey bir önce yaptırmakta fayda var.

Son dönemde biraz daha sık gördüğümüz vosvos modellerini de yine klasik kategorisine koyarsak, bu tip güzel bir aracı düğün aracı yapmak isterseniz en az 500 TL ödemeniz gerekiyor.

4×4 Jeep düğün arabası

Range Rover Düğün Arabası

Çok fazla tercih edildiğini göremesem de özellikle Vito kiralamak olayı çıktından sonra, yine de düğün için normal bir araba kiralamak yerine lüks bir jeep kiralamak da düşünülebilir. Bunun da ortalama maliyeti yine 1.000 – 1.300 TL arası olurken, unutulmamalı ki bu araçlarında bir çoğu 4 kişilik kategorisinde. Yani kişi sayısından çok konfor tercih eden çiftlerin düğün arabası seçimlerinde tercih edilebilir.

Lüks düğün arabası

Ferrari düğün arabası

Diğer seçeneklerin aksine şöförlü kiralamanın mecburi olmadığı üstü açık lüks bir aracı da düğün arabası olarak kiralayabilirsiniz. Sürücü koltuğunda damat, hemen yanında ise gelinin olduğu ve diğerlerini hesaba katmadan yapacağınız bu lüks araba kiralama olayı için 1.000 TL’ den 5.000 TL’ ye kadar ücretleri modeline göre ödeme durumunuz oluyor. Örneğin üstü açık bir BMW için günlük 1.000 TL öderken yine üstü açık bir Ferrari için 5.000 TL’ yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Araç kiralama konusunu da derinlemesine işledik ama düğün sırasında küçük bir ayrıntı gibi gözükse de zaman zaman sorun çıkabilecek bir detay olduğundan bu kadar uzun yazdık. Tüm bu seçenekleri incelediğinizde siz de benim gibi en optimum seçimin daha önce de belirttiğim gibi kesinlikle şöförlü olan bir Vito model minibüs kiralamak olduğunu söylebilirim.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here