Genelde gelinlik modellerini tek çatı altında toplayarak ünlü gelinlik markaların yeni gelinlik kreasyonlarını sizlerle paylaşıyoruz. Fakat bu sırada arayışı belli bir marka olarak değil de gelinliğin modeline göre olan hanımlar için yine farklı tiplerdeki gelinlik modellerine dair yazılara da yer vermeye çalışıyoruz.

Sitemiz takipçileri belki hatırlar; en son olarak prenses etek gelinlik modellerini konu alan bir yazımız vardı. Burada farklı markaların prenses gelinlik modellerinden bir derleme yapıp sizlerle paylaşmıştık.

Bu yazımızda da özellikle hafif kilolu gelin adaylarının kurtarıcısı olan drapeli gelinlik modellerini inceleyeceğiz.

Öncelikle drape nedir onu açıklayalım:

Elbiselerde, bluzlarda, pantolonda ve hatta mayolarda dahi kullanılabilen, kumaşın rastgele değil bir düzen doğrultusunda kat verilerek, elbisenin belli bölümlerinde ince işçilikle uygulandığında bir çok kusuru gizleyen “dikim sanatıdır”.

Dikim sanatıdır ifadesini özellikle kullandım. Çünkü vücut tipinize göre farklı drape modellerini kullanmalısınız. Mesela; zaten basen bölgesi geniş biriyseniz, enine drapeli olan gelinlik modelleri sizi olduğundan daha da basenli gösterecektir. Bu yüzden özellikle gelinlik ve elbiselerde en sık kullanılan drape çeşidir, asimetrik drapeli modellerdir.

Küçük göğüslere sahip bir gelin adayı iseniz eğer; alttaki resimlerde de yer verdiğimiz göğüs drapeli gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Hafif göbekli gelinler için bu bölgeye yoğunlaşan ve şık bir drape, gelinliğin içerisinde sizi sihirli bir dokunuş ile bambaşka bir hale sokabilir. Arkası kat kat drapeli gelinlikler ile basen bölgesini gizleyebilir hemde olduğundan daha şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Konunun başında aslında hafif kilolu bayanlar için dedik ama zayıf gelin adayları da vücut tiplerine göre gizlemek istedikleri veya ön plana çıkarma istedikleri bölümlerde drapeli gelinlikleri kullanabilirler.

Gerçi buradaki size sunduğumuz modeller için yine aynı şeyi tekrarlıyoruz ama bunlar sadece gelinlik modelinize karar verirken ilk izlenim olsun diye verilmiş örnekler olarak düşünün. Hazır da alsanız özel olarak da gelinliğinizi diktirecek olsanız, öncelikle mağazada gelinliğin içinde bir de kendinizi görmelisiniz. Hatta eğer özel olarak gelinlik siparişi veriyorsanız, terzinizin fikirlerine mutlaka kulak verin. Sizin için en ideal gelinlik tipini, üzerinizde nasıl duracağını en iyi terziniz bilebilir.

Konumuz gelinlik olduğundan diğer detaylarla sizi daha fazla meşgul etmeden farklı modellerle, gelinliğin yine farklı bölgelerine uygulanan drapeli gelinlik modellerinden yaptığımız derlemeyi sizlere sunalım.

Drapeli Gelinlik Modelleri - 1 Drapeli Gelinlik Modelleri - 2 Drapeli Gelinlik Modelleri - 3 Drapeli Gelinlik Modelleri - 4 Drapeli Gelinlik Modelleri - 5 Drapeli Gelinlik Modelleri - 6 Drapeli Gelinlik Modelleri - 7 Drapeli Gelinlik Modelleri - 8 Drapeli Gelinlik Modelleri - 9 Drapeli Gelinlik Modelleri - 10 Drapeli Gelinlik Modelleri - 11 Drapeli Gelinlik Modelleri - 12 Drapeli Gelinlik Modelleri - 13 Drapeli Gelinlik Modelleri - 14

Bu sefer marka listesi yapmadık ama merak ettiğiniz bir gelinlik modeli vara yorum kısmından iletirseniz marka ve hatta belki fiyat konusunda yardımcı olabiliriz

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here