Birkaç gün önce sitede yer verdiğimiz son 100 yıldaki gelinlik modasının değişimini anlatan videoda özellikle dikkat ettiğim bir gelinlik aksesuarı olan gelin eldivenleri üzerine bir konu paylaşalım istedim bugün. Sitede sadece belli başlı konular olmasın, her konuya biraz biraz değinmek niyetindeyim. Gelin eldivenleri konusu da bunun bir parçası oldu 🙂

Bir dönemin en önemli gelinlik aksesuarı olan gelin eldivenleri, son yıllarda artık eskisi kadar sık kullanılmıyor. Oysa ki 80′ li yıllarda çekilen düğün fotoğraflarına baktığınızda, saten ya da dantelli olarak kısa gelin eldivenlerini görme ihtimaliniz çok yüksek. Günümüzde ise bazen vintage modeli gelinlik tercih eden gelinler, kış düğünlerinden tercih edebiliyorlar.

Aslında arz-talep meselesi olduğundan bir bakıma da, gelin eldivenlerini artık markalar da hazır olarak pek üretmiyorlar. Ancak sipariş üzerine gelinliğinizi diken moda evinden ya da yurt dışından siparişle istediğiniz modele sahip olabiliyorsunuz. Vaktiniz varsa Eminönü ve Taksimdeki pasajları araştırarak orijinal bir şey bulabilirsiniz veya vaktiniz kısıtlıysa Pronovias, Rosa Clara ve Aire Barcelona gibi markalar halen gelin eldivenlerine koleksiyonlarından yer veriyorlar. Bunu da gelin eldiveni arayanlar için belirtmiş olalım.

Geneli dantelli olanlardan seçtiğimiz 20 farklı gelin eldiveni modelinin derlemesini yaptık. Aralarında fileli, ince, kısa vs… gibi farklı modellerde var tabi ki.

Gelinlikle beraber kullanmam deseniz de mutlaka içlerinden hoşunuza giden olacaktır eminim. Aralarından beğendiğiniz olursa gelinlik siparişi verirken burada beğendiğiniz modeli gösterirseniz eminim ekstra bir ücret almadan, gelinliğinizin dantelinden küçük bir parça ile aynını size hazırlayabilirler.

Pronovias Gelin Eldiveni - 6 Pronovias Gelin Eldiveni - 5 Pronovias Gelin Eldiveni - 4 Pronovias Gelin Eldiveni - 3 Pronovias Gelin Eldiveni - 2 Pronovias Gelin Eldiveni - 1 Rosa Clara Gelin Eldiveni - 1 Rosa Clara Gelin Eldiveni - 2 Rosa Clara Gelin Eldiveni - 3 Rosa Clara Gelin Eldiveni - 4 Aire Barcelona Gelin Eldiveni - 1 Aire Barcelona Gelin Eldiveni - 2 Aire Barcelona Gelin Eldiveni - 3 Dantel Gelin Eldivenleri - 1 Dantel Gelin Eldivenleri - 2 Dantel Gelin Eldivenleri - 3 Dantel Gelin Eldivenleri - 4 Dantel Gelin Eldivenleri - 5 Dantel Gelin Eldivenleri - 6 Dantel Gelin Eldivenleri - 7

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here