Düğün planlamasında olduğu gibi balayı planlamasının da belli bir program dahilinde olması gerektiğini, bir nevi rehber niteliği taşıyan Balayı Planlaması Nasıl Yapılmalıdır? yazısında uzun uzun anlatmıştık.

Şimdi de balayı tatilinde en yaygın olarak karşılaşılan hataları sizlerle paylaşalım istedik. Düğünde çıkabilecek sorunlara nazaran daha kolay çözüm bulunabilmesine rağmen, yine de aylar önce programını yaptığınız ve sizin için her şeyin mükemmel olmasını istediğiniz düğün programı finalinizin, aynen planladığınız gibi sorunsuz geçmesi adına altta 6 maddeyi bir incelemenizi öneriyoruz.

1 –  Rezervasyon Kontrolü

Balayı Çifti

Yine yazının başında linkini verdiğimiz konuda bol bol belirttiğimiz üzere, otel rezervasyonunuzu bir kaç sefer teyit ettirin. Erken rezervasyon yaptığınız için bazı oteller daha yüksek fiyattan başka bir müşteriye odanızı verebilir ya da seçtiğiniz oda yerine sizi farklı bir odaya yerleştirebilir. Bu yüzden kötü bir sürprizle karşılaşmamak için rezervasyonunuzu tekrar teyit ettirmekten çekinmeyin.

2 – Planlama

Balayı Planı

Otel ve lokasyon seçimini mutlaka beraber yapın. Balayından ne bekliyorsunuz buna karar verip tatil planınızı bundan sonra yapın. Beraber ilk tatillerinde suratları asık dolaşan balayı çiftlerinden olmak istemiyorsanız, her şeyi önceden konuşmakta fayda var. Birinizi tarihi yerleri gezip görmek isterken diğeriniz havuz kenarında kokteyl yudumlamak istiyorsa eğer, daha tatil sonlanmadan aranız sorun çıkmaya başlayabilir

3 – Booking Yorumları

Balayı Odaları

Eğer internette otelin sitesine bakarak yer ayırttıysanız ya da bir tur şirketinin broşürlerine bakarak karar verdiyseniz büyük bir hata yapmışınız demektir. Hele ki oteliniz yurt dışındaysa daha da kötü. Otelde yer ayırtmadan önce Booking benzeri sitelerden daha önce o otelde konaklamış müşterin yorumlarını kesinlikle inceleyin. Hatta balayı paketi aldıysanız, yine balayı paketiyle otelde konaklamış kişilerin yorumlarını inceleyin. Otellerin internet sitelerine koydukları fotoğraflar her zaman gerçeği yansıtmıyor sonuçta. Elinizin altında internet varken, kötü bir sürprizle karşılaşmamak adına mutlaka yorumları okumadan rezervasyon yaptırmayın.

4 – Bagaj Kontrolü

Balayı Bavulu

Tabi ki 1 haftalık tatil için 10 tane valiz almaya gerek yok ama yanınıza ihtiyacınız olan her şeyi aldığınızdan emin olun. Tişört, şapka, terlik gibi ufak şeyleri otelden ya da dışındaki bir mağazadan temin edebilirsiniz ama okuma gözlüğü, ehliyet, ehliyet,  kimlik gibi gerekli şeyleri aldığınızdan emin olurken notebook ve tablet gibi vakit kaybı eşyalarla, pahalı takılarınızı almayı da unutun. Tabi yurt dışı tatil planınız varsa telefonlarınız için priz çeviricisi de almayı ihmal etmeyin.

5 – Acil Durum Planı

Korfu Adası

Sizin veya eşinizin kalıcı bir rahatsızlığı varsa (astım, panik atak vs..) otelinizin çevresindeki hastanelerin konumu da inceleyin. Otelin kendine ait bir doktoru vardır tabi ki ama yine de temkinli olmakta fayda var diyerek acil durum planınızı hazırlayın.


 

Balayında Gün Batımı

Son olarak; bol bol fotoğraf çekip birlikte vakit geçirin ve bu birlikte geçirdiğiniz ilk tatilin tadını çıkarın 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here