Evlilik teklifi alan kızların bunu arkadaşlarıyla paylaşırken yanında bir de tek taş yüzüklerinin “selfie”sini çekip göndermesi artık gereklilik haline geldi. Aslında sadece evlilik teklifinde değil, eşlerine zorla aldırdıkları pırlanta yüzükleri de sosyal ağ hesaplarından paylaşmak, bir de farkettirmeden paylaşmak moda oldu. Tabi ki whatsapp grubunuzdaki özellikle bekar arkadaşlarınıza yüzüğünüzün resmini atmakta, anormal bir durum yok. Sonuçta zafere giden yolda başarıyı taçlandırdınız 🙂

Ama bir de ünlüler arasında selfie çekerken kadraja tesadüfen(!) giren adeta kaya parçasından kopmuş tek taşıyla poz veren ünlüler var ki bunların dünyaca en bilineni Kim Kardashian.

Kim Kardashian Tek Taşı
Nereye poz verelim!
Saçlarım dağılmış gibi çek!
Saçlarım dağılmış gibi çek!

Biz de ise şu sıralar Demet Akalın bu konuda liderliği götürüyor.

Demet Akalın Tek Taş Pırlanta
Hava soğukmuş gibi çek!
Demet Akalın Tek Taş Yüzüğü
Yüzüme güneş vuruyormuş gibi çek!

Biz de bu yazımızda tek taş pırlanta yüzüğünüzün selfie çekimi nasıl yapabilirsiniz püf noktalarını anlatıyoruz… Bu arada diğer yabancı ünlülerin nişan yüzüklerini de daha önce 2 parça halinde paylaşmıştık merak edenler inceleyebilir.

1 – Arka Plan

Kim Kardashian Kanye West

 

Eğer mümkünse nişanlınız, eşiniz vs. yüzüğü size hediye eden kişiyi de kadraja dahil ederek, bol gün ışığı alan bir konumda (hatta arkanızda yine mümkünse deniz ya da tatildeyseniz havuz kenarı da olabilir) direk yüzüğe odaklı bir çekim yapmadan ama en çok ışığı parmaklarınızın aldığından emin olarak bir kare yakalayın.

Tek Taş Selfie Çekimi

Eğer tek başınıza bir çekim yapacaksanız doğal olması adına, kahve bardağı tutarken, ojelerinizin rengini gösterirken ya da saçlarınızı düzeltirken poz verebilirsiniz. Tabi burada öncesinde ellerinizin bakımını yapmanızı söylemeyi de unutmayalım.

2 – Doğru Açı

Doğru Açıdan Selfie Çekimi

Bazen atlanan bir konu olduğundan buna da değilim. Yüzüğün hangi açıdan en belirgin olduğunu görmek için önceden bir kaç deneme çekimi yapın. Bazen taşın parlaklığı farklı açılardan ve gün ışığının da etkisiyle farklılık gösterebiliyor. Aman bu kritik noktaya dikkat!

3 – Işıklandırma

Tek Taş Selfiesi İçin Efekt

Fotoğrafı çektikten sonra mutlaka efekt vermeyi unutmayın. Kontrast ayarını, parlaklığını, bulanıklığı vs… bu şekilde optimuma getirebilirsiniz. Valencia, Nashville, Lo-Fi efektleri tek taş selfiesi için oldukça ideal efektlerdir.

Bu arada eğer telefonunuzda HDR özelliği varsa mutlaka açık duruma getirin ki titreşimi asgari düzeye indirin.

4 – Zoom Yapmayın

Tek Taş Selfie Zoom

Eğer tek taşınız yeterli derecede büyük bir pırlanta taşa sahipse asla zoom olayına girmeyin. Telefonla fotoğraf çektiğiniz için her yakınlaştırmada elinizin titremesi daha çok hissedilir. Üstelik her şey doğal olmalı aynen yukarıda bahsettiğimiz gibi.

5 – Tek Taşınızı İnceleyin

Tek Taş Selfienizi Kontrol

Bütün bu işlemleri yaptınız ama arada yaptığınız bazı işlemler yüzüğü olduğundan büyük gösterdi. İşte burada olsun ne yapalım demek gösterdiğiniz bu çabayı heba edecektir. Neticede fotoğrafını attığınız yüzüğü yine sizin gibi kadınlar yakınlar inceleyecek ve fotoğraftaki kadar değilmiş diyebilecekler. Kim Kardashian değilsiniz ve 20 karatlık yüzüğünüz yoksa, 0.03 karatlık tek taşınız için de zaten bu emek boşa.

Sonuç: Bir kaç gerekli Instagram efektini de verdiyseniz artık fotoğrafınız hazır. Özellikle sevmediğiniz ve sizi çekemediğini düşündüğünüz eşinize dostunuza ulaştığından emin olacağınız şekilde sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here