Düğün hazırlıkları devam ederken gelin adaylarını çok heyecanlandıran ve bir o kadar da sıkıntıya sokan konuların en başında hepimizin tahmin edebileceği gibi gelinlik seçimi geliyor. Son zamanlarda gelinliği diktirmenin dışında hazır gelinliklere de oldukça rağbet edilmekte. İçinize en çok sinen gelinliği bulmak için pek çok model denemelisiniz. Biz de işinizi bir nebze olsun kolaylaştırmak için ünlü gelinlerin nasıl modeller tercih ettiklerini sizlerle paylaşmak istedik.

Bergüzar Korel & Halit Ergenç

Bergüzar Korel özel hayatında çizdiği sade ve kaliteli çizgisini gelinliğinde de yansıtmış. Son derece sade ama bir o kadar da ağır ve kaliteli görünen gelinliği ile çok güzel bir gelin olmuştu kendisi. Tek omuzlu olan gelinliğin duvağı metrelerce uzunluktaydı.

Çağla Şikel & Emre Altuğ

Çağla Şikel Gelinliği Bugüne kadar pek çok defile de ve rol aldığı dizilerde bir çok kez gelinlik giyen Çağla Şikel’in kendi düğünün de giydiği gelin o dönemde oldukça ses getirmişti. Cengiz Abazoğlu’nun kreasyonlarının tanıtılılacağı kataloğ çekimi için objektif karşısına geçtiği gün giydiği siyah, kolları boncuklu elbiseyi çok beğenen ünlü manken, Abazoğlu’na, “İşte gelinliğimin kollarını buldum” diyerek kıyafeti göstermiş. Şıkel, daha sonra gelinliğinin diğer bölümlerinin nasıl olacağına Abazoğlu ile birlikte karar vermiş.

İşte o elbise.

Dolunay Soysert & Sinan Tuzcuoğlu

dolunay soysert gelinliği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dolunay Soysert’ in gelinliği tam bahar gelinlerine göre. Üst kısmı oldukça sade olan gelinliğin etekleri papatyalarla hareketlendirilmiş. Bu özel gün için seçtiği ayakkabıların rengini de göz ardı etmemek gerek. Bu tarz küçük detaylarla kişiselleştirilmiş gelinlikler için başarılı bir örnek oluşturmuş.

Gelinlik her ne kadar artık klasikleşmiş bir giyim ürünü olsa da gelinliğinizin kendisinde ya da ayakkabı, buket, duvak gibi aksesuarlarınızda yapacağınız minik değişikliklerle onu kişiselleştirebilirsiniz.

 

Esra Erol & Ali Özbir

esra erol gelinliğiYaptığı evlilik programıyla kendisinden söz ettiren Esra Erol’ un evlenmesi de o dönemde izleyicileri tarafından heyecanla karşılanmıştı. Üstü sade straplez etekleri hareketli klasik çizgilerdeki gelinliği kendisine çok yakışmış. Bu arada damat Ali Özbir ‘in üzerindeki beyaz ceket bu sene hayli revaçta ve damatlar tarafından tercih edilmekte.

Zuhal Topal & Korhan Saygıner

zuhal topal gelinliği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zuhal Topal işi de Esra Erol gibi insanları evlendirmek. Zuhal Topal’ in dantel ve vintage izler taşıyan gelinliği çok beğenilen ve rağbet gören modellerden bir tanesi.

Özellikle duvak modeli son dönemlerde çok tercih edilmekte.

Elindeki buketten başındaki tacına kadar başarılı tercihlerle çok şık bir gelin olmuş.

 

Gamze Özçelik & Uğur Pektaş

Gamze Özçelik Gelinliği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gamze Özçelik’ in deniz kıyısında Büyükada’ nın bir koyunda gözlerden uzak kıyılan nikahında giydiği gelin fiziğine güvenen gelinler için oldukça ideal.

Modacı Hakan Yıldırım tarafından hazırlanan  gelinlik uzun boyuna ve ince vücut hatlarına vurgu yapmış. Özellikle kollardaki dantel detayı çok güzel ve gelinliğe vintage hava vermiş.

Bu arada Uğur Pektaş’ ın üzerindeki samuray kıyafetine ve elindeki meşaleye dikkatinizi çekmek isteriz.
Kendisi pek alışılagelmiş bir damat olmamış ama demek ki onun da hayalinde düğününde samuray kılığına girmek varmış. 🙂
Ceyda Düvenci & Engin Akgün

Ceyda Düvenci Gelinliği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceyda Düvenci’nin içinde adeta bir masal prensesini andırdığı bu gelinlik Vakko Weding’ten alınmış. Tasarımcısı son zamanlarda gelinlik deyince akla gelen ilk isimlerden Vera Wang. Vera Wang ile ilgili önümüzdeki günlerde daha detaylı bir yazı bulabileceksiniz sitemizde.

Demet Şener & İbrahim Kutluay

Demet Şener ve milli basketbolcumuz İbrahim Kutluay’ın düğünleri Çırağan Sarayı’nda düzenlenmişti. Demet Şener ünlü modacı Yıldırım Mayruk imzalı gelinliği içinde tıpkı bir modern çağ prensesi gibiydi. Demet Şener’ in gelinliği genel olarak çok sade, dantelden tülden uzak yalnızca tafta kumaş kullanılarak hazırlanmış basit çizgilerden oluşan modern bir gelinlik izlenimini verse de upuzun kuyruğu ve kabarık eteğiyle de göze hitap eden bir modele sahip.

5 YORUMLAR

  1. merheba miss defnenin tom ekibine be irandan size mail gonderiyorom sizden teshekor ederim sizin gelinlikleriniz beyenerek en motlo gonomozde giyoroz.benjede berguzerin gelinli chok gozel.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here