Galler Prensi William ve Galler Prensesi Catherine

Daha detaylı fotoğraflarla geri döndüüük 🙂

Yukarıdaki fotoğrafta etekteki işlemeleri daha net görebilirsiniz. Gelinliği ilk gördüğümüz anda ilk aklımıza gelen Grace Kelly’nin meşhur gelinliği oldu. Gerçekten de oldukça benziyor ona. Bakın bakalım siz de benzetecek misiniz?

Kate Middleton ve Grace Kelly

Dürüst olmak gerekirse her ne kadar Grace Kelly’nin gelinliği başlı başına bir fenomen olsa da biz Kate Middleton’ın gelinliğini tercih ederdik. 😉 Ayrıca kraliçenin ödünç verdiği tacı ve duvağı da gelinlikle tamamen bütünleşmişti. Grace Kelly’nin duvağını anlamsız buluyoruz evvelinden beri…

Cambridge Düşesi ve Galler Prensesi Catherine ya da kısaca Kate Middleton

“Beklendiği gibi Catherine Middleton, geleneklere uyarak bir İngiliz modacı seçti. Sarah Burton’ın tasarladığı gelinliğin üst kısmındaki dantel, Hampton Court Sarayı’nda bulunan Kraliyet Elişi Okulu’nda özel olarak hazırlandı. Dantelde gül, nergis ve Prens William’ın giydiği İrlanda Muhafız Alayı üniformasına göndermede bulunan İrlanda yoncası motifinin ağırlıkta olduğu dikkat çekti. Gelinlikte kullanılan danteli ve işlemeleri yapan işçilerin her yarım saatte bir ellerini yıkadıkları ve kirlenmesin diye üç saatte bir iğnelerini bile değiştirdikleri açıklandı. Gelinliğin kuyruğu, 2 metre 70 santim.” İngiltere’nin resmi TV kanalı BBC’nin düğünle ilgili yaptığı özel internet haberinde bu şekilde anlatılmış gelinlik.

Kuyruk uzunluğu Prenses Diana’nın 7.5 metrelik gelinliğiyle kıyaslanamaz bile öyle değil mi? Ama önemli olan kuyruğun uzunluğu değil tabii kii.. Kate’in gelinliği kesinlikle son derece zarif ve alımlıydı. Diana o ihtişamlı olduğu kadar pofidik gelinliğin içinde kaybolmuş gibiydi 🙂 Gene de o pofidik gelinliği olabilecek en iyi şekilde taşımış o ayrı. Kate’in gelinliğiyle ilgili diğer bir detay yukarıda da belirttiği gibi danteldeki motiflerin, “Carrickmacross” denilen özel bir İrlanda tekniğiyle tamamen el ile aplike yapılmış olması.

Kate Middleton ve Tacı

Artık prenses olan Kate’in makyajı dünkü yazımızda da belirttiğimiz gibi kendi becerikli ellerinden çıkma. Son derece sade bir makyaj ve boyacı küpüne batıp çıkmış gibi bir görüntü olmadığı için son derece asil bir ifade.. Başka söze gerek yok herhalde. Saça gelince, kenarlarına gene el ile çiçek nakışları yapılarak süslenmiş ipek tülden yumuşacık bir duvak ve elmaslarla bezeli bir taç… Saçlarını açık bırakmayı seçen gelinin duvağına ise başına Kraliçe’nin ödünç verdiği Cartier marka bir taçla takılmıştı.1936’da yapılan tacı Kraliçe Elizabeth’in babası V. George, York Dükü olduğu günlerde eşi için satın almış. Kraliçe’nin annesi de 18. yaş gününde Elizabeth’e hediye etmiş bu tacı.

 

 

 

 

Kate Middleton’ın Tacının Önceki Sahibeleri

 

 

 

 

Kilisedeki seremoniye gelince minik nedimeler gerçekten çok çok sevimliydiler. Hatta ilerleyen saatlerde gelin ve damattan rol bile çaldılar. Gelinin kız kardeşi ve baş nedimesi  Pippa Middleton ise beyaz ve vücudunu saran dar tuvaletinin içinde oldukça seksiydi.

Prenses Catherine ve Sevimli Nedimeleri

Nikah merasimi başladıktan sonra da Prens William’ın yüzüğü takarken zorlanması eğlenceli anlardan bir tanesiydi… Biz izlerken çok güldük. Neredeyse olmayacaktı yüzük 🙂

Prens William & Prenses Catherine

Yüzüğün hikayesine gelince burada da bazı ritüeller var. Gelenekler gereği, nişandan sonra Galler bölgesinden çıkarılan bir külçe altın kraliçe tarafından Prens William’a hediye edilmiş. Prens William bu altınla yüzüğü yaptırmış. Hatta Kraliçe Elizabeth ve Lady Diana’nın da yüzükleri aynı madenden çıkarılan altınla yapılmış. Genellikle oldukça ince bir halka olan bu yüzük daima, aileye yıllardır hizmet vermiş olan mücevhercileri Wartski tarafından yapılıyor.

Royal Wedding – Kraliyet Düğünü
Prenses’in Dar Gelen Alyansı 😉

Nikah kıyıldıktan sonra artık el ele çıkıyorlar kiliseden. Arkada gönüllerin prensi Harry 🙂 Sempatikliğinden ötürü herkesin sevgilisi tek kelimeyle.. Önde yürüyen ağabeyi “kel” William 🙂 🙂 Bu fotoğrafta özellikle çok belirgin değil mi saçların “seyrekliği”?

Prens Harry,Prens William & Prenses Catherine

Bu ihtişamlı tören için iki tane pasta hazırlanmış. Birisi devasa boyutlarda, çiçek ve dantel motifleriyle süslenmiş, bembeyaz.. En az gelin kadar şahane görünüyor!

Kraliyet Düğün Pastası
Kraliyet Düğün Pastası Detay

Diğeri ise damadın özel siparişi. Prens William’ın çocukluğundan beri en sevdiği pastaymış bu kara büyü ve kraliyet mutfağının özel reçetesine göre yapılmış. Diğeri ne kadar ihtişamlı görünüyorsa bu da o kadar leziz görünüyor. Hele bizimki çikolatakolikseniz 😉

Kraliyet Düğünü 2. Pasta (Damadın Özel Siparişi)

Dini ve resmi nikah kıyıldıktan sonra gelin ve damat, 1902’de yapılmış ve o tarihten beri gerçekleşen bütün düğünlerde kullanılmış bir atlı arabayla Buckingham Sarayı’na doğru yola koyuldu. Aşağıdaki fotoğraflarda Westminster Kilisesi’nden Buckingham Sarayı’na doğru yol alışlarını ve saraya varışlarını görebilirsiniz.

Prens William & Prenses Catherine
Prens William & Prenses Catherine

Veee işte günlerdir sarayın önüne kamp kurmuş çılgın kalabalığın beklediği o an. Yani balkondaki öpücük anına geldi sıra. Bu da diğer bir gelenek, kraliyet ailesi mensubu taze gelin ve damat kiliseden sonra Buckingham Sarayı’na gelirler ve balkondan halkı selamladıktan sonra, damat gelini öper… Daha önce koyduğumuz videodan izlediyseniz o sırada çığlık çığlığa bağıran kalabalığın sesini duymuşsunuzdur. Ama burada çok komik ve çok sevimli bir detay vardı. Prens William’ın vaftiz kızı 3 yaşındaki minik nedime bu gürültüden sıkılıverdi 🙂 🙂 Bakalım nasıl bir fotoğraf çıkmış ortaya.

Balkondaki Öpücük
Gürültüden Rahatsız Olan 3 Yaşındaki Minnoş Nedime

Bu kız gerçekten çok sevimliydi. Tören boyunca gelinle damat kadar ilgi çekti diyebiliriz. 🙂 Balkondaki öpücük çılgın ve coşkulu kalabalığı tatmin etmemiş olacak ki “öp! öp!” tezahüratlarına dayanamayan Prens William gelini bir kez daha öptü.

Prens ve Prenses

Gelin ve damat tüm bu debdebeden sonra üstü açık eski model spor bir arabayla sarayı terk ettiler.

Yeni Evli!
Prince William and Princess Catherine

Bu kadar şaşaaya gerek var mıydı diyebilirsiniz ya da tam aksine prenseslere yaraşır bir düğün olmuş da diyebilirsiniz. Söylenecek son söz “Onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine!”

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here