Balayı, çevrenizdeki kalabalıktan kaçıp hem eğlenceli hem dinlenmelik hem de eşinizle özel vakit geçirebileceğiniz, bir hafta da olsa bir ay da olsa çabucak bitiveren, her şekilde aşırı stresli, gergin ve bir o kadar da yorucu geçen düğün koşturmasından sonra bir nevi pastanın üzerindeki çilektir.

Bu özel ve belki de ilk birlikte geçireceğiniz özel zamanı daha da keyifli ve romantik bir halde geçirmek için sizlere 8 önerimiz olacak. Belki de bu tavsiyelere hiç ihtiyacınız olmayacak ama aralarında bazılarını kesinlikle denemeniz gerektiği fikrine siz de katılacaksınız eminim.

1 –  Güneşin Doğuşunu İzleyin

Balayında Gün Doğumu

Belki gün batımını birçok kez birlikte izlediniz ve biraz da klişe bir aktivite gibi gelse de kulağa, odanızın balkonundan ya da sahildeki şezlongta güneşin doğuşunu birlikte izleme fikri, her şekilde mükemmel olacaktır. Her yeni gün yeni bir başlangıçtır ve sabah birlikte yeni bir başlangıç yapın. Daha sonrasında odanıza gidip yatağa geri dönebilirsiniz

2 – Sürpriz Yemek Daveti

Balayında Sürpriz Akşam Yemeği

Aslında bunu odaya kahvaltı siparişi ile de geçiştirebilirsiniz ama balayındasınız ve küçük sürprizler her zaman daha çekicidir. Bunun için otel personelinden yardım alarak kahvaltı  ya da akşam için sessiz bir yerde güzel bir masa kurdurup sürpriz yapın.

3 – Oda da Akşam Yemeği

Oda da Akşam Yemeği

Bir üstteki maddeye benzer şekilde ama bu sefer akşam yemeği için özel bir etkinlik düşünün. Yine otel personelinden yardım alarak güzel bir şarap ve yanında afrodizyak etkili meyve siparişi gibi geceyi daha da romantik hale getirecek bir menü oluşturun ve tüm akşamı odanızda geçirin.

4 – Güne Özel İç Çamaşırı Seçimi

Balayı İçin Seksi İç Çamaşırları

Balayına çıkıyorsunuz ve haliyle bavulunuzda pamuklu iç çamaşırlarının yerini seksi iç çamaşırları almış olmalıdır. Her gün için farklı temalar belirleyerek o güne özel iç çamaşırı giyin. Hem eğlenceli hem de romantik bir gece her zaman akılda kalacaktır. Neticede bu balayı ve her gece sizin için unutulmaz olmalıdır.

5 – Gizli Aşk

Balayında Gizli Aşk

Gecenin bir yarısı denize girmek, ormanlık bölgede yürüyüş yaparken tenha bir yere geçmek gibi biraz cesaret isteyen aktiviteler ilişkinize epeyce heyecan katacaktır. Bu birazda sizin ve eşinizin ortak fikri olmalıdır tabi ki ama biraz cesaretle bu heyecanı siz de yaşayabilirsiniz.

6 – Dansa Gidin

Balayında Gece Kulübünde Dans

Balayındaki akşamlarınızı odanızda geçirme fikri her ne kadar cazip gelse de, bulunduğunuz bölgenin en hareketli gece kulübünde 1 gece de olsa yer ayırtın ve sabaha kadar birlikte dans edin. Hem yeni mekanlar görmüş olursunuz hem de bol bol fotoğraf çekerek balayından fotoğrafları sosyal hesaplarınızda arkadaşlarınızda paylaşabilirsiniz.

7 – Çift Masajı

Balayında Çift Masajı

Özellikle düğün sonrasında hangi kadın rahatlatıcı bir masaj istemez ki?  Her ikiniz için de mükemmel bir terapi olacak olan masaj için otelin SPA servisinden yer ayırtabilirsiniz. Ya da bu olayı daha da romantik hale getirmek için yanınıza aromatik masaj yağları alarak, odanızda birbirinize masaj yapabilirsiniz. Bu daha ilgi çekici gibi sanki 🙂

8 – Özel Fotoğraflar Çekin

Balayında Romantik Fotoğraflar

Bunu sadece çıplakken fotoğraf çekin gibi algılamayın. Eşinizi sabah uyandığında, akşam odada yemek organizasyonu sırasında, oda kahvaltı eşliğinde ya da isterseniz biraz daha müstehcen anlarda birbirinizi fotoğraflayın. Bunu ister gün sonunda ister balayı tatilinin sonunda silebilirsiniz ya da hiçbir silmeyebilirsiniz de. Her kare size o özel anları yeniden hatırlatacaktır.

Balayında Unutulmaz Fotoğraflar İçin Tavsiyeler

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here