Söz konusu balayı ise, herkes, imkanları çerçevesinde en iyisini ve en romantiğini ister. Bu dönem çoğu insanın hayatında bir kere yaşayacağı bir dönemdir ve en iyi şekilde değerlendirerek hakkını vermek herkesin arzusudur. Bazıları yeni bir evlilik yapıp ikinci kez balayına çıkma fırsatı yakalasalar da ilk balayının heyecanının bir başka olduğunu söylerler. Balayınızın hakkını vermek için  “Balayına nerelere gidilir? – Balayında neler yapılabilir?” gibi sorularınıza cevap bulmanızı kolaylaştıracak romantik fikirlerden oluşan bir listeyi sizlerle paylaşıyoruz.

1. Birlikte Dans Dersleri Alın

Dans Dersleri

Balayınızda bir ya da iki akşamı ikinizin de daha önce denemediği yeni bir dans stilini öğrenerek geçirebilirsiniz. Bu süre çok temel figürleri öğrenebilmek için yeterli olacaktır. Vals, tango, ça-ça… Stili ne olursa olsun eşinizle dans figürleri öğrenirken geçirdiğiniz zaman mutlaka romatiktir. Hem unutmayın, bundan sonra bir çok davete eşinizle birlikte katılacaksınız ve balayınızda öğrendiklerinizle
arkadaşlarınızı oldukça şaşırtabilirsiniz.

2. Bir Şehri Kanallarından Seyredin

Kanal Gezisi

Diğer turistlerin kolay kolay ayarlayamadığı biçimde, botu kullanan kişiyi ihmal ederseniz, baş başa olacağınız bir kanal turu, hem unutulmaz bir romantik deneyim olacak hem de bulunduğunuz şehri farklı açılardan görme fırsatı verecektir. Siz baş başa olduktan sonra, şehrin hangi şehir olduğu da önemli değil. Venedik, Amsterdam ya da dünyanın başka bir yeri sizin için o an en romantik yer olacaktır.

3. Kumsalda Baş Başa Birşeyler İçin

Kumsalda Kokteyl

Kumsalda, gecenin en karanlık olduğu yani şafağa en yakın olduğu vakitlerde, eşinizle baş başa, elinizde en sevdiğiniz içkilerinizle oturmak, ve karanlığı seyretmek, ardından doğan güneşin aşkınıza tanıklık etmesi, belki de o ana kadar yaptığınız en romantik şeyler olacak. Bir de,  bulunduğunuz yer de kalabalıktan uzak ve keşfedilmemişse daha romantik bir yer bulmak neredeyse imkansız hale gelir.

4. Sığ Sulardaki Zenginlikleri Keşfedin

Şnorkel Deneyimi

Eğer ikiniz de daha önce denemediyseniz, balayınızda şnorkelle okyanusların altındaki zenginliği keşfetmek muhteşem bir fikir olur. Gördüklerinize şaşırmanız ve yan yana sürprizlerle dolu bir yolculuğa çıkıyor olmanız bulunduğunuz anı romantik kılar. Bunun için de dünya üzerinde çok yer var ancak, Mısır kıyıları en isabetli tercih olacaktır.

5. Şarap Tatma Kurslarını Deneyin

Şarap Testi

Dünyanın batısından doğusunu her yerde farklı tat ve dokularda şarap üretiliyor. Gittiğiniz yerde de o günlerde bir şarap festivali olsa fena olmaz. Hem farklı tatlar denemiş hem de romantik dakikalar geçirmiş olursunuz. Gittiğiniz tarihler bu tip festivallere denk gelmezse de üzülmeyin, büyük otellerin açtığı şarap tatma kurslarını deneyebilirsiniz.

6. Tarihi Güzellikleri Birlikte Görün

Tarihi Yerler

Dünya üzerinde, insanları çok farklı duygulara sürükleyen, görkemli tarihi yapılar mevcut. Mesela Mısır Piramitleri. Ya da doğasıyla çok farklı yerler insana kendini çok başka hissettirebilir. Eşinizle, kendinize bir gün ayırın ve bu güzellikleri birlikte keşfedin. Bu, hem gününüzü romantizm eşliğinde geçirmenizi sağlar hem de balayı albümünüz için müthiş fotoğraflar edinme fırsatı bulursunuz.

7. Kumsalda Gün Batımını ya da Gün Doğumunu Seyredin

Gün Batımında Yürüyüş

Bu size klişe gelebilir ancak klişeler boşuna bu günlere kadar gelmemiştir. Gün doğumu ya da batımı günün en romantik saatleridir. Balayı için seçtiğiniz yer de deniz kenarında ise, gün batımı yürüyüşünü denemek size hiç bir şey kaybettirmez. Aksine romantik anılarınıza bir adım atmış olursunuz. Yeni evli bir çiftin çıplak ayaklarıyla, ıslak ve yumuşak kumlar üzerinde yürürken gün batımını seyretmesi kadar romantik bir şey pek azdır. Teoman’ın da söylediği gibi, “Hani o güneşin batışı, bizi Tanrıya inandırışı…”

8.  Özel Bir Piknik Organize Edin

Baş Başa Piknik

Balayınızı küçük bir adada yapabilecek imkanlara sahipseniz, baş başa piknik yapabilecek bir yer bulmanız çok zor olmayacak. Tahiti, Maldivler ve buna benzer tatil bölgelerinde bu imkan var. Yanınızda lezzetli yemeklerle bir adada, okyanus kenarında, dünyada sadece ikiniz varmış gibi hissetmek, romantizmin ulaşabileceği son noktalardandır.

9. Kendi Havuzunuzda Yüzün

Havuz Keyfi

Dikkat ederseniz, sona gelindikçe fikirlerin maliyeti de artıyor. İşte bu da balayı için yüksek bütçeler ayıran çiftler için bir fikir. Bu günlerde, yüksek meblağ ödeyerek gideceğiniz bazı resort otellerde, balayı suitlerinin özel havuzları oluyor. Akşam yemeğinden sonra hem kalorilerinizi yakacağınız hem de romantik vakit geçireceğiniz bir havuz sefası eşsiz olur. Bunun için gerekli şartlar sağlanamazsa, bu vakti sıcak su dolu küvetinizde de geçirebilirsiniz.

10. Mum Işığında Klasik Bir Akşam Yemeği Yiyin

Vazgeçilmez Klasik

En sona en klasik olanı bıraktık. En klasik ama çoğu çift için de en romantik olan, mum ışığında bir akşam yemeğidir. Bu yemekler, bir keman ya da özel aşçılarla renklendirilebilir ama tamamen yalnız olmak isterseniz, kendi yaptığınız yemekler ve dekorlarla birbirinizin en sevdiği şeyleri sunabilirsiniz. Balayının da özel günlerin de olmazsa olmazıdır ve her durumda işe yarayacağının garantisi vardır.

Sizin aklınıza gelen orjinal ve parlak fikirler varsa yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here