Eveeet geçtiğimiz yazı kasıp kavuran şarkısında ne diyordu Sertab Erener?

Gözüm kara kalmadı yara
Oldum renga rengarenk
Bazen her şey sararıp solar
Biz hep renga rengarenk

.

Düğününüzle birlikte yepyeni bir sayfa açacaksınız hayata… Tabii gelecek günler ne getirir beraberinde bilinmez. Bizim temennimiz yara bere almadan, sararıp solmadan renga rengarenk kalmanız!!

Bu rengarenk bahar gelinlerine en yakışan ise tabii ki rengarenk bahar çiçekleri. Kırmızılar,morlar,turuncular… Düğün fotoğrafları için dış mekan çekimi yapacak olan gelinler aşağıdaki gibi çiçekler kullanabilirler. Ayrıca bunun için illa bir fotoğrafçıyla anlaşmış olmanıza gerek yok. Tabii ki fotoğrafçıyla anlaşırsanız elinizde en özel gününüze ait çok özel ve kaliteli fotoğraflar olacaktır. Zaten yıllar sonra bu günden size kalacak tek şey de hatıralar ve fotoğraflar. Ama düğün bütçemiz dar biz ne yapalım diyorsanız; bu tarz bir fotoğrafı evinizin önündeki bahçede ya da nikah salonunun bahçesinde bir arkadaşınıza da çektirebilirsiniz. Geçtiğimiz sene evlenen bir yakınımızın nikahı Şişli Evlendirme Dairesi ‘nde kıyılmıştı. O gün yaşanan bazı aksiliklerden ötürü fotoğraf işi iptal edilmişti. Çoğunuz biliyorsunuzdur, Şişli Evlendirme Dairesi Maçka Demokrasi Parkı’nın içinde. Bütün fotoğraflarını nikahtan önce bir arkadaşları, hem de standart bir makineyle, parkın yeşillikleri arasında çekmişti. Ama gelin ve damat hiç kasılmadan tüm akrabaları ve arkadaşları etraflarındayken şakalaşarak poz verdikleri için inanılmaz güzel fotoğraflar çıktı ortaya! Bu arada nikah daireleriyle ilgili ayrıntılı bir yazı paylaşacağız sizlerle önümüzdeki günlerde.. Şimdilik aşağıdaki fotoğraflardan esinlenin diyoruz sevgili bahar gelinleriiiiii 🙂 Ayrıca gelinliğin dantel askı detaylarını da çok beğendik biz. Çok zarif bir o kadar sade, şık bir gelinlik. Siz ne dersiniz? Tabii ki balık kızı diye tabir edilen bu modellerin orta ya da uzun boylu gelinler için daha uygun olduğunu da hatırlatalım.

Peki bu miss gibi çiçekleri başka nerelerde kullanabiliriz? Çiçeklerle bezenmiş bir mekan, çiçeklerle bezenmiş masalar davetlilerin de içini kıpır kıpır yapacaktır 🙂 Aşağıdaki gibi bir masa hazırlamanız için illa bir kır düğünü olmasına gerek yok. Düğününüz açık havada ya da kapalı bir mekanda olabilir. Taptaze bu çiçeklerle hangi mekan olursa olsun capcanlı, hareketli bir hava katarsınız ortama. Mekan ve masa süslemesi tabir-i caizse bir derya.. Bin bir türlü alternatifiniz var. En kolayı işinin ehli profesyonel bir organizasyon firmasıyla anlaşmak. Onlar tecrübelerine dayanarak sizi yönlendireceklerdir. Hem sizin seçtiğiniz renklerle sizin zevkinize en uygun konsept yaratılacak ve buna göre bütün mekan + masalar süslenecek, hem de bunun için sizin koşturmanıza hiç gerek kalmayacak! E daha ne olsun??? 🙂 Tabii gene de organizasyon firmasıyla anlaşmanıza gerek yok. Fotoğraflarda göreceğiniz detaylar hiç de öyle uygulaması zor şeyler değiller. Hatta ve hatta el becerinize ve arkadaşlarınızdan gelecek yardıma güveniyorsanız bu çiçekleri kağıttan ve kumaştan da yapabilirsiniz… Diyoruz ya tamamen zevkinize kalmış. Eğer kağıt çiçek kullanırsanız çevreye de daha az zarar vermiş olursun. Ama ne kadar da olsa bu canlı, taze, renkli çiçeklerin yerini tutar mı orası tartışılır 😉

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here