Aşağıda sizinle paylaşacağımız gelinlikler 2011 koleksiyonu değiller. 2 sene öncesine yani 2009 yılına aitler. Ama gelinlikte her ne kadar yenilenen gelişen trendler olsa da “demode” diye bir kavram da yoktur biliyorsunuz. Bu gelinlikler gösterişi ve ihtişamı seven gelinler için tasarlanmış. Pronovias ve Swarovski’nin iş birliğinden ortaya çıkan bir koleksiyondan da aksi beklenemezdi zaten!

Bu arada kısaca Swarovski’nin tarihine bir göz atalım. 1892 yılında,  Daniel Swarovski, kristal taşların kesiminde devrim yaratan bir makina icat eder. Bu makina taşı klasik, elle kullanılan yöntemlerden çok daha üstün bir şekilde kesebilmektedir. 1895’e gelindiğinde ise, Avusturya  Wattens’te şirketini kurar. Hayali, insanları memnun eden kristaller üretmek, iyi olanı alarak ileriye götürmektir. Günümüzde hala şirketi bu prensibe bağlıdır. Swarovski’nin, avizeler ve aydınlatma için kristal bileşenler üretmeye başladığı tarih 1965. 1977 yılına gelindiğinde ise STRASS® Swarovski® Crystal olarak kaydedilen pandantifler ortaya çıkar, günümüzde Versailles sarayındakiler dahil olmak üzere, klasik avizelerde ve modern aydınlatma ürünlerinde kullanılmaktadır. Swarovski Hot Fix adı verilen ve kristallerin çeşitli maddelere yapışmasına olanak sağlayan bir teknoloji ürettiğinde tarih 1975’tir. Bu metod günümüzde tekstil sektöründe oldukça sık kullanılmaktadır. Swarovski ilk takı koleksiyonunu gene 1975 yılında çıkartır. Swarovski Premium serisi bijuteri, aksesuar ve dekoratif kristal objeleri kapsar. Derken Swarovski ismi günlük hayatımıza giren bir kelime olmanın dışında dünyaca kabul edilmiş büyük bir başarının da sahibi olur. Ayrıca elmasa, pırlantaya maddi olarak gücü yetmeyen ama diğer taraftan da parıltının müptelası olan hanımların kurtarıcısı olur.

Gelinlikte ihtişam ve parıltı tercih eden gelin adaylarının ise tek tercihidir Swarovski. Bakalım bu gelinlikleri beğenecek misiniz?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here