Kate Moss & Jamie Hince ve Minik Nedimeler

Bu sene düğünler konusunda oldukça bereketli geçiyor. 3 ay arayla ikinci kraliyet düğününe şahit olduk mesela. Bu defa evlenen bir asilzade değildi. Ama onun için moda dünyasının prensesi diyebiliriz. Yaşı büyümüş olsa da onun moda dünyası üzerindeki etkisi 90lı yıllardan beri hep aynı. Kate Moss için gerçek bir fenomen diyebiliriz. Pek çok şarkıda ismi geçen, moda trendlerini etkileyen birisi o.

Muhteşem Gelin Kate Moss

Ünlü model 1 Temmuz’da St. Peter’s Kilisesinde 12 minik nedime eşliğinde evlendi. Biliyorsunuz bir önceki Royal Wedding yani kraliyet düğününde gelinliğin tasarımcısı sır gibi saklanmıştı. Bu sefer ise kimseye sürpriz olmadı çünkü elbisenin gelinin çok yakın arkadaşı John Galliano tarafından tasarlanacağını biliyorduk. Burada minik bir not düşelim; John Galliano, Kate Moss’un podyuma çıktığı ilk defilenin tasarımcısıydı. Gelinlik daha önce Lily Allen’da bir örneğini gördüğümüz gibi vintage tarzdaydı. Gelinlik, Moss’un nişan yüzüğünün de ilham kaynağı olan 1920′lerin ünlü ikonu Zelda Fitzgerald’dan esinlenerek tasarlanmış. Moss, krem rengi, taş işli gelinliğin altına mavi tabanlı Manolo Blahnik ayakkabı tercih etmiş. Ama maalesef ayakkabının fotoğrafını bulamadık.

Kate Moss ve Minik Nedimesi

Yukarıda duvağı daha yakın ve detaylıca görebilirsiniz. Duvak aslında tarz olarak Lily Allen‘ın duvağına benziyordu. Ama çok daha zarif ve başarılıydı. Gerçi söz konusu olan kişi Kate Moss olunca kimseyle kıyaslama yapmaya gerek yok. O tek başına herkesten ayrı bir kategoride yarışıyor 🙂 90lı yıllarda onunla birlikte hayatımıza giren bu “skinny” görünümden her ne kadar çok çekmiş olsak da, 37 yaşında hala bu kadar “taze” görünen kaç kişi var ki sonuçta??? Biz konudan çok sapmayalım duvak mevzusuna geri dönelim 🙂 Lily Allen ile ilgili çok sevdiğimiz bir dostumuz “20’ler stayla duvağı hoş bir fikir ama çiçekler daha ufak ve arkaya doğru olmalıydı…” diye bir eleştiride bulunmuştu. İşte aynı duvağın doğru uygulamasını Kate Moss sayesinde görmüş olduk. 😉 Bu arada değinmeden geçmeyelim Kate Moss’un neredeyse hiç yok denecek makyajı da romantik gelinliğin havasını ikiye katladı.

Kate Moss Duvak Detayı

Bu kadar söz etmişken bir fotoğraf daha koyalım duvaktan.

Kate Moss Duvak Detayı

Önümüzdeki aylarda evlenecek olan gelinlere tavsiyemiz; eğer gerçekten fiziğinize güveniyorsanız bu zarif gelinliği mutlaka inceleyin. Gelinlik form olarak herkese yakışmayacak türden. Ama Kate Moss gibi hakkıyla taşıyabilecek birinin üzerinde de inanılmaz bir etki yaratır. Duvak ve etekteki işlemeler, taşlar, tam ayarında hafif bir transparanlık müthiş. Gelinliğin yapıldığı kumaşın kalitesini fotoğraflardan bile anlayabiliyorsunuz.

Üst kısma yakın bir bakış:

Kate Moss ve Muhteşem Gelinliği

Belden sonra hareketlenmeler başlıyor, dediğimiz gibi bacaklardaki transparanlık tam ayarında :

Kate Moss ve Muhteşem Gelinliği

Ve eteğin geri kalanı inanılmaz güzel! Tamamı parlak taşlarla işlenmiş:

Kate Moss ve Muhteşem Gelinliği

Biraz da damattan söz edelim. The Kills grubunun gitaristi damat Jamie Hince açık mavi bir Yves Saint Laurent takım elbise giymişti. Gerçekten de en az gelin kadar havalıydı. Gözlükleriyle ve tavırlarıyla buram buram rock’n roll kokuyordu 🙂

Kate Moss ve Jamie Hince

Özellikle dar kesimli takım elbisesinin rengine bayıldık. Keşke bütün damatlar bu kadar cesur olsalar değil mi?

Kate Moss & Jamie Hince

Minik nedimelerin neşeleri de ayrı bir hava katmış sanki. Ne kadar tatlı ve sevimliler öyle değil mi? Onların sayesinde romantik tablo tamamlanmış bizce.

Kate Moss & Jamie Hince ve Nedimeler

Üç gün sürecek, katılan ünlü müzisyenlerin çokluğu yüzünden Mosstock Festivali diye anılmaya başlanan düğünde, gelin diğer bir yakın arkadaşı Stella McCartney’in 2012 koleksiyonuna ait elbiselerini de giyecekmiş. Onların da fotoğrafları düşer düşmez sizlerle paylaşacağız!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here