Aman tanrım kendime uygun olanı nasıl bulacağım! Hemen zayıflamam lazım; ay bronz da olmalıyım galiba! Biliyoruz ki günümüzde bunlar hep klişelen cümleler. Bunları yıkmak biraz da olsa kendinizden parçalar yaratmak özgünlüğü kazanmak sizin elinizde.

İtiraf edelim ki hepimiz 84-65-84 ( eski bilineniyle 90-60-90) vucüt hatlarına sahip olmayı isteriz. Hatta kendimizi bu yüzden olmayacak durumlara bile sokmuşuzdur. Fakat çoğu kadın gibi hepimiz olması zor olan bu düşünceler peşinden gidip gerçeklikten uzaklaşıp vakit kaybediyor ve sonunda klişelerden kurtulamayıp istemediğimiz bir halde düğün gecemizde etrafta salınmaya çalışıyoruz.

Bence yapılan hatalar:

1-      Her gelin kabarık ve yerlerde sürüklenen bir gelinlik giymek zorunda değildir.

2-      Her gelin kafatası gerilmiş bir biçimde toplanmış fanus görünümlü bir topuz yapmak ve bunu bütün gece yerleri süpüren bir duvakla taşımak zorunda değildir.

3-      Her gelin bütün geceyi acılar içinde kıvranarak boyunun iki katı olan topuklularla geçirmek zorunda değildir.

Yazarlarımızdan Miss Piggy’nin daha önceki yazılarında da belirttiği “Adidas-Jeremy Scott Winged Flats” gibi bir ayakkabıyla ya da farklı bir aksesuarla kendi tarzınızı yansıtan bir stil yaratabilirsiniz.

Unutmayın bazen klasik modernden daha değişik ve havalı görülebilir.  Güncel örneklerle göstermemiz gerekirse çok sevdiğim bir film olan ‘’ Sex and The City Movie’’ de ana karakter olan Carrie Bradshaw’ın  Vogue dergisi için gerçekleştirmiş olduğu moda çekiminden beğenmiş olduğum gelinlik modellerini bulabilirsiniz.

Benim favorim Christian Lacroix şeker pembesi kumaşı; belindeki siyah kemer ve incilerle bütünleşmiş olan bu kıyafet hem kafamızda oluşturduğumuz klasik gelin imajının dışına çıkmanızı; hem de düğününüzün dışında giyilebilmesiyle de size ikinci bir altenatif oluşturmanızı sağlayabilir.

Tabii ki de bunların hepsi çekim amaçlı hazırlanmış özel kıyafetler ama unutmayın her şey bembeyaz; yerlere kadar kat kat veya sadece dantelden oluşacak diye bir şey yok. Unutmayın önemli olan sizin yaşayacağınız bu büyülü gecede ya da günde kendinizi nasıl hissedeceğiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here