Ayakkabının altına bekar arkadaşların isimlerini yazmak, alyans kurdelesinin bir parçasını kesip yutmak gibi düğünlerin vazgeçilmez klasiği olan, fonda “Bütün kızlar toplandık” çalarken düğün kapanışında gelinin attığı çiçeği kapma yarışı, başlı başına incelenmesi gereken bir olaydır.

Düğünün başından sonuna kadar prenses gibi süzülen bekar kızlar, gelinin arkasını dönüp, gelin buketini fırlatmaya hazırlandığı an pür dikkat kesilip adeta bir canavara dönüşürler.

Zaten gelin hanım daha önceden elindeki çiçeğini önceden konuştuğu ve sözleştiği bir arkadaşına doğru fırlatır çoğunlukla. Bu sırada araya giren farklı bir kız o çiçeği kaparsa, gelin ve sözleştiği arkadaşı arasında derin bir sessizlik olur.

Kısmetinde varsa eğer, diğer kızlar her ne kadar basketbolda oyuna başlarken ilk topa sıçrar gibi gelin çiçeği kapmak için yarışsa da, sahneye iş olsun diye çıkmış ve ellerini bile açmaya gerek duymayan hanım kız kapar çiçeği.

İşte tüm bu bahsettiğimiz anlardan oluşan bir derleme yaptık. Bakalım sizlere de tanıdık gelecek mi?

Gelin Çiçeği Kapma Gelin Çiçeği Kapma - 2 Gelin Çiçeği Kapma - 3 Gelin Çiçeği Kapma - 4 Gelin Çiçeği Kapma - 5 Gelin Çiçeği Kapma - 6 Gelin Çiçeği Kapma - 7 Gelin Çiçeği Kapma - 8 Gelin Çiçeği Kapma - 9 Gelin Çiçeği Kapma - 10

Kadınlar böyleyken erkekler durum bu şekilde

Erkeklerde gelin buketi kapma

Gelin çiçeğine giderken sevgilinizin hissettiği 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here