Elizabeth Taylor

Bazı gözler vardır ki isteseniz bile onlara bakmadan duramazsınız. Sanıyorum hepiniz 23 Mart 2011 tarihinde hayata son kez o güzel MENEKŞE rengiyle bakan gözlerin sahibi dünyalar güzeli kadından bahsettiğimi biliyorsunuz.

Bir blog sahibi olan Andrew Budgell blogunda MENEKŞE gözlü güzel hakkında şu sözleri söylemiş:

‘’ Kendisinin film dünyası ve pop kültürü üzerinde yaratmış olduğu muazzam etkisi

Elizabeth Taylor

tartışılmaz; fakat kendimi ,sahip olduğu emsalsiz ünü,  HIV/AIDS gibi hastalıklardan muzdarip olan ve sırf bu yüzden toplum dışına itilen insanlara dikkat çekebilmek adına kullanmasını, tebrik ederken buluyorum.  Bu cesaret ve kararlılık diğer jenerasyonlardan olan hayran kitlesinin bile kendisinden etkilenmesini sağlıyor. ‘’

Aslında olay hiçbir zaman sadece o MENEKŞE renkli gözlere sahip olmak değildi bizce; asıl olay dünyaya o gözlerin getirdiği güzelliklerle bakmaktı. İşte bu durumdu onu diğerlerinden farklı kılan.

Evet, bazen toplum tarafından anlaşılması zor oldu. Belki de hiçbirimiz, hiçbir zaman, neden 8 kere (sonuncusu eski hükümlü ve kadın döven bir inşaat işçisiyle, Michael Jackson’ın yarattığı ‘’ HARİKALAR DİYARINI’’ andıran malikânesinde olmak kaydıyla) her biri birbirinden farklı karakterlerle dünya evine girmesine bir anlam veremedik. Ya da yine her zamanki gibi anlaşılmaz olanı yapıp bir zamanların pop ikonu olan beyaz zenci Jackson’ın duruşmasında lehinde şahitlik etmesini.

Elizabeth Taylor ve Eşleri

İnsanlar ne kadar küçük yaşta bazı şeyleri yapmaya başlarsa tecrübeleri onu delilikle- akıl arasındaki ince çizgi arasında dünyaya o MENEKŞE gözlerle bakmaya zorlar. Belki de bu yüzden uçları yaşadı mutluluğu 7 farklı adamda bulmaya çalıştı ya da bazı kötü alışkanlıklar edindi veya şöhretini toplum tarafından dışlanan kişi ya da olaylara dikkat çekmek için kullandı.

Sonuç olarak hayatının son anlarında kafasından ‘’ Acaba dahası var mıydı?’’ diye bir sorunun geçip geçmediği hala bir bilinmez olarak kendini korusa da şundan emin olabiliriz ki hayat gerçekten kısa ve bizi biz yapan belki de hayatta uygulamaya korktuklarımız. Önümüzde bunu yapmış ve bundan zerre kadar pişman olmamış bir kadın varken biz daha neyi bekliyoruz acaba? Unutmayın hayat gerçekten göz açıp kapayıncaya kadar hızla akıp gidiyor; anı yaşamak ve buna unutulmaz anılar eklemek sizin elinizde;)

Herkese iyi akşamlar…

Not: Seni her zaman o hülyalı bakışınla anacağız MENEKŞE gözlü güzel!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here