Audrey Hepburn

Her şeyi bir bütün olarak düşündüğünüzde aslında (bana göre tabii ki) sizi en güzel; en masum veya en kışkırtıcı gösterecek parçanız oluveriyor başınızda yerlere kadar uzanan bir kumaş parçası. Kimi yerlerde gelinliğin bir parçası olarak geçiyor; bazıları ise duvağı  Asurlulara kadar uzanan eski bir gelenek olarak yorumlayıp; temizliğin ve saflığın simgesi olarak sayıyor.

 

.

Grace Kelly

Biz kadınlara göre temizliği simgeleyen ama kıyafetimizin gölgesinde kalan bir aksesuar. Daha önce de belirttiğim gibi her gelinlik yerlere kadar kat kat kremalı pastayı andıran bir elbise olmak zorunda değildir. Mesela Audrey Heupburn ‘’ Funnyface’’ filminde diz boyunun altında tül gelinliği ve kısa duvağıyla tam bir bütün oluştururken; Grace Kelly ya da Prenses Diana yerleri süpüren duvaklarıyla klisede arz-ı endam etmişlerdi.

 

Fakat günümüzde değişen modayla birlikte artan çeşitli alternatiflerle ve kişilerinin kendi tarzlarını yansıtma çabasıyla bu bazen kulak kenarına takılan çok büyük bir çiçek( özellikle koyu kırmızı veya uçuk pembe); bazen önü dantelle kapanan bone ya da şapka olabiliyor.

Şapkalı Duvaklar

Bunu kendi tarzınızda oluşturabilmek tamamen sizin elinizde o günün en önemli kişisi siz olacaksınız bu kesinlikle unutmayın; bu sizin gününüz hissettiğiniz gibi giyinmek; giydiğiniz gibi hissetmek ve kendi özel tarzınızı yaratmak tamamen sizin elinizde; kimsenin etkisi altında kalmayın. Unutmayın bu günde dilediğiniz kadar şımarıklık yapabilirsiniz 😉

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here