Her ne kadar düğünle ilgili planları mükemmel bir şekilde ayarlasanız da, bazen hiç ummadık bir problem ortaya çıkıverir ve zaten günün stresini fazlasıyla yaşayan gelin adayına bir o kadar daha stres yaşatır. İşte bu konularla sizden önce müdahale etmesi için Düğünden Önce Unutulmaması Gereken 10 Detay konusunda belirttiğimiz “İş Bitirici Arkadaş” devreye girer. Eğer bu detayı atladıysanız da merak etmeyin sizin için düğünlerde sıkça karşılaşılan acil durumlara karşı çözümlerden 6 tanesini sizin için listeledik. Diğerleri artık size kalmış ve seçtiğiniz iş bitirici arkadaşınıza.

1Nedimeniz Salona Girmekten Korkuyor

Royal Wedding
Balkondaki Öpücük

Eteğinizi tutacak, sizinle beraber koridorda yürüyecek olan nedimeniz, tüm davetlilerin bakışı üzerinde olacağı korkusunu yaşayabilir. Gerçi bu durumu henüz ufak yaşlardaki, üzerinde minik bir beyaz elbisesi olan küçük yaştaki nedimeleriniz için yazıyor.

Aslında bu durumu siz de yaşayabilirsiniz ama siz bin bir türlü zorluğundan üstesinden geldiğiniz için bu olay sizin gözünüzü korkutamaz tabi ki.

Çözüm : Dediğimiz gibi henüz yaşça ufak oldukları için şekerleme, çikolata, oyuncak vs.. gibi şeylerle kandırmak tabi ki ilk yolunuz olmalı. Bu yol işe yaramazsa eğer, babası ya da annesinin sakinleştirici konuşması ve tabi ki sizinde onu sakince yaklaşımınız ikna edici olabilir.

2Sarhoş Aile Büyüğünün Konuşma Yapması

Sarhoş Düğün Konuşmacısı

Bu da aslında yemekli ve de tabi ki içkili bir düğün organizasyonun sıkça başa gelen bir sorunudur. Alkolü biraz fazla kaçıran aile büyüklerinden biri sahneye çıkar ve kabotaj bayramının öneminden bahsedebilir.

Çözüm : Burada sorun çıkaran kişi küçük bir birey olmadığından, şekerle kandırma yoluna gitmek işe yaramayabilir. Davetlilere de çaktırmadan müziğin sesini açtırabilir ve kıvrak bir hamle ile elindeki mikrofonu alıp dans teklifiyle kandırmak daha işe yarar bir çözüm olabilir.

3Siparişlerin Geç Teslim Edilmesi

Düğünde Teslimat Gecikmesi

Saatler öncesinden teslim edilmesi gereken pasta, yemeğin geç çıkması ya da sipariş ettiğiniz çiçeklerin halen teslim edilememiş olması gibi olmazsa olmaz dediğiniz şeyler de başınıza gelebilir.

Çözüm : Bu konuda aslında tek bir çözüm vardır. O da düğün planını mümkün olduğunca geciktirerek zaman kazanmak. Düğün öncesi resepsiyonu uzun tutarak, aile büyüklerinin masaları tekrar tekrar dolaşmasını sağlayarak vakit kazanabilirsiniz. Sonuçta davetliler düğüne geldi, gelin ve damadı sahnede görmeden de gitmeyecekler.

4Boşanmış Anne ve Baba Sorunu

Düğünde Boşanmış Ebeveyn

Yine sıklıkla karşılaşılabilen bir sorundur aslında. Gelin ya da damadın anne-babası ayrıdır ve gerginlikleri size de yansır.

Çözüm : Gelin ya da damat fark etmeksizin anneyi gelinin hazırlanmasına yardım için çağırmak ve babayı da davetlilerden anlaşacağı birinin yanına oturtmak bu konudaki tek çözümdür. Aralarından mesafe ne kadar uzak olursa sorun o kadar ortadan kalkar.

5Gelinlik Lekesi

Gelinlik Lekesi

Bu özel günde bir gelinin başına gelebilecek belki de en kötü durumdur. Aylarca uğraşıp gelinliğinizi seçtiniz ve defalarca provaya gittiniz, tertemiz muhafaza ettiğiniz gelinliğiniz bir sebepten lekelendi.

Çözüm : Bu sizin için can sıkıcı bir durum ama olsun siz tedbirinizi aldınız çünkü. Bir gece önceden, Düğünden Önce Unutulmaması Gereken 10 Detay konusunda yazdığımız son maddedeki “Hayat Kurtaran Küçük Çanta“nıza, leke çıkarıcı kalem ya da beyaz tebeşir gibi bu tip sorunlarda geçici çözüm sağlayan malzemelerinizi aldınız. Eğer gelinlikteki leke bunlarla çıkacak gibi değilse, ufak bir aksesuarla o alanı kapatabilirsiniz. Şayet yanınızda 2 gelinlik getirmediyseniz optimum çözüm yolu maalesef bunlar.

6Yağmurlu Bir Gün

Yağmurlu Bir Günde Düğün

Hava durumuna bakmaya gerek kalmaz diye ağustosun ortasında bir düğün tarihi belirlediniz ama kara bulutlar bir anda bastırdı ve gitmek bilmiyor.

Çözüm : Eğer açık havada bir düğün planladıysanız bir B planı yapıp yine ne olur ne olmaz diyerek kapalı alanı da organizasyona dahil etmeniz bu tip durumlar için ve olası diğer sıkıntılar için kesinlikle vermeniz gereken doğru bir karar olacaktır. Ya da eğer düğünün olacağı günün sabahından yağmur geliyorum diyorsa, hemen bir çadır firmasına ulaşıp alanın üzerini branda ile kapattırabilirsiniz.

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here