Birlikte yeni sokaklar keşfedeceğiniz romantik bir İtalya tatili, egzotik adalarda kokteyl yudumladığınız Maldivler turu ya da Antalya veya Bodrum gibi güney bölgelerde güneşin tadını çıkarabileceğiniz bir balayı tatili. Hangisi olursa olsun gerçi hiç fark etmez. Birlikte geçirdiğiniz anları ölümsüzleştirmek, yıllar sonra bile sadece aklınızda kalanlarla değil fotoğraflardan o anları hatırlamak sizin elinizde. Küçük bir detay gibi gözükse de balayı tatilinizde üşenmeyip bol bol fotoğraf çekmek, bu belki de en eğlenceli tatilinizi unutulmaz kılacaktır.

Balayında Fotoğraf Çekimi

Biz de yine her zamanki balayı tatilinizde de nasıl daha iyi fotoğraflar yakalayabilirsiniz, bu konu da tavsiyelerde bulanacağız.

Yeni Fotoğraf Makinesi Satın Alın

Nasıl olsa cep telefonunun kamerası var diyerek masraftan kaçınmayın ve bir mağazadan üşenmeden gidip kullanışlı, hafif ve pratik bir fotoğraf makinesi satın alın. Pillerinin tam olduğundan, hafıza kartıyla, kordonuyla tam teçhizatlı bir dijital fotoğraf makinesi bilmelisiniz ki çok işinize yarayacaktır.

Su Altı Pozu Vermeyi Unutmayın

Biraz farklı bir fon yaratmak adına, son dönemin trendlerinden su altında poz vermeyi de ihmal etmeyin. Aldığınız fotoğraf makinesine ek olarak su altında çekim yapan aparatlar yine teknoloji marketlerde satılıyor. Ya da sırf su altında fotoğraf çekme özelliği olan basit ve ucuz makinelerden alabilirsiniz.

Sürekli Yedek Alın

Dijital fotoğraf makineleri artık anlık olarak internet bağlantısıyla çekimlerinizi yedekleyebiliyor ama siz yine de işinizi sağlama alıp yanınıza yedek alabileceğiniz bir hafıza kartı veya yanınızda laptop gibi bir cihaz daha varsa onun üzerinden yedek almayı ihmal etmeyin.

Karışık Çekimler Yapın

Sadece birbirinizden oluşan bir fotoğraf albümünden ziyade, bulunduğunuz bölgenin doğal güzelliklerini, otelde tanıştığınız diğer çiftleri, manzarayı vs… size balayı tatilinizi anımsatacak diğer ayrıntıları da fotoğraflayın.

Tarihsel Çekimler Yapın

Fotoğraf çekimi yaparken bulunduğunuz tarihi somut şekilde gösteren donelere de yer verin. Uçak biletiniz, gazeteler, dergiler hatta alyans yüzüğünüz. Bu şekilde kendinize ait bir zaman kapsülü yaratmış olacaksınız.

Mesaj Gönderin

Düğünde size yardımcı olan arkadaşlarınızı da unutmayın. Plajdaki kumlara bir teşekkür yazısı yazıp bunu da arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz örneğin. Hem onları unutmadığınızı göstermiş olacak hem de balayınıza ait bir teşekkür kartına sahip olacaksınız.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here